List of Freestyle Trucks: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 13: | Line 13: | ||
|[[Ace 11 Trucks]]||[[Ace Truck MFG]]||11||4 1/2"||7 1/8"|| || ||7.5" | |[[Ace 11 Trucks]]||[[Ace Truck MFG]]||11||4 1/2"||7 1/8"|| || ||7.5" | ||
|- | |- | ||
|[[Indy 109 Stage 11 Trucks|Indy 109 Trucks]]||[[Independent Truck Company|Independent]]||109 Stage 11||109mm||6.90" (175mm)||55mm||315g (11.11oz)||7. | |[[Indy 109 Stage 11 Trucks|Indy 109 Trucks]]||[[Independent Truck Company|Independent]]||109 Stage 11||109mm||6.90" (175mm)||55mm||315g (11.11oz)||7.125-7.4" | ||
|- | |- | ||
|[[Paris 108 Trucks]]||[[Paris Truck Co.]]||108||4.25"||6.90"|| || ||7.25-7.4" | |[[Paris 108 Trucks]]||[[Paris Truck Co.]]||108||4.25"||6.90"|| || ||7.25-7.4" | ||
|- | |||
|[[Surf Rodz INDeeSZ 100 Trucks]]||[[Surf Rodz]]||INDeeSZ||100mm|| || || ||7.0-7.3" | |||
|- | |||
|[[GUNMETAL Pistols Trucks]]||[[GUNMETAL]]||Pistols|| ||7.0"|| || ||7.0-7.4" | |||
|- | |||
|[[Abec 11 Attack Trucks]]||[[Abec 11]]||Attack||4.25"||6.90"||Mid-Profile|| ||7.125-7.4" | |||
|- | |||
|[[Tracker 106 Trucks]]||[[Tracker]]|| ||4.25"||7.0"|| || ||7.125-7.4" | |||
|- | |||
|[[Tracker Classic Trucks]]||[[Tracker]]|| || || || || ||7.125-7.4" | |||
|- | |||
|[[SK8 City GOLD CUP Trucks]]||[[SK8 City]]||GOLD CUP||4.25"||7.0"|| || ||7.25-7.4" | |||
|- | |- | ||
|} | |} |